COOLDRY PŘEHLED VÝHOD¨


  • odráží až 80% sleneční energie (horko, světlo, UV záření)
  • snižuje teplotu střechy (0 až 40 C)
  • interiéry zůstávají značně chladnější
  • úspory nákladů na klimatizaci až 50%
  • příjemnější pokojová teplota = vyšší pracovní výkon a lepší bezpečnost práce
  • nižší využití klimatizace = delší životnost a nižší náklady na údržbu
  • trvalá ochrana střechy před: dilatačními trhlinami (živičné pásy), zvětráváním vlivem UV záření, dešťovou vodou
  • zvýšená užitečnost a retenční hodnota nemovitosti
  • jednoduché a nepříliš nákladné nanášení

KONTAKTY

MAROTA CZ s.r.o.
Revoluční 20
356 04 Dolní Rychnov
tel: +420 603 857 320
napište nám
Josef Horešovský

o CoolDry

CoolDry je vysoce kvalitní a trvanlivá barva pro střešní nátěry, která odráží asi 80 % přímého slunečního záření a jako efektivní a energeticky úsporná zabraňuje ohřívání budov, vozidel a jiných objektů. Nejen světlá základní barva materiálu, nýbrž především velké množství velmi malých, potažených, dutých odrazných tělísek z Hightech skla způsobuje snížení teploty střechy až o 40 °C a zajišťuje tak podstatně nižší vnitřní teplotu a podstatné snížení nákladů na klimatizaci.

Střecha opatřená nátěrem CoolDry se ohřeje maximálně o 2 až 3 °C nad okolní teplotu.

Vysoká účinnost CoolDry byla jednoznačně prokázána nákladnými testy u společnosti DEKRA. Inženýři DEKRA naměřili až o 77 % snížený přenos tepla do budovy (metodou nátěru.

CoolDry však udržuje nejen „cool“, nýbrž i „dry“. Vysoce elastická barva pro střešní nátěry obsahuje vlasové trhliny, chrání proti únavě materiálu způsobené UV zářením (CoolDry je samozřejmě odolná UV) jakož i tepelnou roztažností a těsní proti dešťové vodě.

CoolDry je šetrná k životnímu prostředí, protože je na vodní bázi, má extrémně dlouhou životnost a kromě toho nezpůsobuje problémy při likvidaci.

Zejména v době vzrůstajících cen energií, zvyšujících se teplot a většího povědomí  životního prostředí a klimatických podmínek je tak CoolDry ideálním řešením pro potahování různých povrchů, které mají být chráněny před ohříváním slunečním světlem – na kovy, střešní lepenku, umělé hmoty, dřevo, kámen, obklady, beton, ba dokonce sklo nebo textilie se dá snadno a nepříliš nákladně nanášet válečkem, štětcem nebo bez-vzduchovou metodou nátěru.

YTRiN2I